Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Правила прийому учнів до школи

Дата: 29 жовтня 2019 о 10:11, Оновлено 12 жовтня 2023 о 10:46

Правила прийому учнів до школи

1. Місцеві органи  виконавчої  влади  або  органи  місцевого самоврядування  закріплюють  за  школою  відповідну  територію обслуговування і до  початку  навчального  року  беруть  на  облік учнів, які мають її відвідувати.

2. Зарахування учнів  до всіх класів  здійснюється  без  проведення  конкурсу  і,  як правило, відповідно до території обслуговування.

3. Адміністрація школи   зобов'язана   вжити   заходів   до ознайомлення дітей та їхніх  батьків або осіб,  які  їх  замінюють,  з порядком   зарахування   до   школи,  його  статутом,  правилами   внутрішнього розпорядку та іншими  документами,  що  регламентують організацію освітнього процесу.

4. Іноземні   громадяни   та    особи    без    громадянства зараховуються   до   школи   відповідно   до  законодавства  та міжнародних договорів.

5. Переведення учнів до  наступного класу здійснюється у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

6. У разі вибуття учня з населеного пункту батьки або особи, які їх замінюють,  подають до школи  заяву  із  зазначенням  причини вибуття.

7. У разі  переходу  учня  до  іншого  навчального  закладу  для здобуття загальної середньої  освіти   батьки  або особи,  які їх замінюють,  подають до школи заяву із зазначенням причини  переходу  та  довідку,  що  підтверджує  факт зарахування дитини до іншого навчального закладу.

8.  Зарахування учнів до школи на конкурсних засадах дозволяється лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність школи. Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування школи.

9. Для зарахування учня до школи батьки або особи, які їх замінюють, подають наступні документи:

- заяву на ім’я директора школи;

- копію свідоцтва про народження дитини;

- оригінал  або копію медичної довідки  встановленого зразка;

- оригінал або копію відповідного документа про освіту ( у разі  наявності);

- оригінал або копію висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновку психолого-медико-педагогічної консультації ( у разі наявності);

-інші документи  (у разі необхідності).

10.  До першого класу зараховуються, як правило, діти з шести років, які за результатами медичного обстеження не мають протипоказань для систематичного шкільного навчання.

11. Обстеження фахівцями й оцінку функціональної готовності дитини до школи проводять до вступу в школу.

12. Для зарахування учня до 10  класу подаються наступні документи:

заяву батьків або осіб, які їх замінюють;

копію свідоцтва про народження дитини;

медичну довідку встановленого зразка;

документ про відповідний рівень освіти.

13. Документи, які необхідні для переходу  учня  до  іншого  навчального  закладу або прибуття до школи:

заява батьків;

копія свідоцтва про народження дитини;

паспорт одного з батьків;

особова справа учня (учениці);

медична картка встановленого зразка.

Закони  України  та інші документи,  які регламентують  зарахування, відрахування та переведення  учнів    до закладів освіти  для здобуття повної загальної середньої освіти

1. Закон України «Про освіту» № 2145 - VІІІ від 28.09.2017 р. (розділ ХІІ. Прикінцеві та перехідні положення – п.4 ст.18).

2. Закон України «Про загальну середню освіту» № 651 - ХІV  від 13 травня 1999 р. (ст.18).

3. «Положення про загальношкільний навчальний заклад», затверджений постановою КМУ     № 778   від 27.08.2010 р. (ст.ст. 17-30)

4. Статут школи, затверджений наказом № 17 управління освіти, молоді та спорту Коломийської РДА від 24 лютого 2014 року та зареєстрований  09  липня  2014 року за № 11211050013002469  Коломийською міськрайонною службою управління юстиції в Івано-Франківській області (п.п.1.12-1.14, 2.5).

5. Наказ МОН України № 367 від 16.04.2018 р. «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти».

6. Лист МОН № 1/9-250 від 19.04.2018 р. «Щодо  зарахування  учнів  до закладів  загальної середньої освіти».

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.